Пластикові вікна – це конструкції з високими характеристиками тепло- та звукоізоляції, в основі яких ПВХ-профіль. Віконна система доповнюється склопакетом, фурнітурою та ущільнювачами. Вікна ПВХ виготовляються різних форм, розмірів та конфігурацій.
Вікно виконує в будинку кілька функцій: пропускає у приміщення природне світло, захищає від холоду та шуму, захищає від зловмисників, служить для провітрювання. Воно має вирішувати безліч завдань, і тому якісне пластикове вікно це складна інженерна система.
Влаштування ПВХ вікна.
Говорячи спрощено, пластикове вікно складається з трьох компонентів:
- рама та стулка, виготовлена з ПВХ-профілю;
- склопакет;
- фурнітура.
ПВХ-профіль
Основа вікна – рама (коробка, або нерухома частина) і стулка (частина, що відкривається). Горизонтальні та вертикальні перегородки, які ділять віконну коробку на дві або більше частин, називають імпостами. Всі ці елементи виготовляються із ПВХ-профілю. Від їхньої довговічності залежить термін служби та функціональність всього вікна, саме тому вибір вікна починається з вибору ПВХ-профілю.
ПВХ – скорочена назва полівінілхлориду, основної речовини, з якої виготовляється профіль. Для надання профілю необхідної термічної стабільності та міцності використовується сталеве армування. Перегородки ділять внутрішній об’єм профілю на ізольовані порожнини, які називають камерами. Вони покращують теплоізоляційні характеристики вікна, збільшують жорсткість профілю, у них розміщується металеве армування.
Залежно від товщини стін ПВХ-профіль поділяється на три класи:
- клас A: внутрішні стінки – 2,5 мм, зовнішні – не менше 2,8 мм; оптимальний варіант виготовлення вікон житлових будинків;
- клас B: внутрішні стінки – 2 мм, зовнішні – не менше 2,5 мм; використовується для скління стандартних отворів у житлових будинках, а також виробничих та складських приміщень
- клас C: товщина стінок не регламентується, використовується для тимчасових будівель.
Тільки профіль класу А має необхідну міцність для тривалої безвідмовної експлуатації – стулки таких вікон не провисають з часом.
Чим ширший профіль, тим більше в ньому камер і тим кращими тепло-і звукоізоляційними характеристиками може мати вікно. Крім того, широкий профіль дозволяє встановлювати ширший склопакет. По ширині профілі поділяються на три основні категорії: 58-62 мм, 64-70 мм та 80-90 мм.
Склопакет – конструкція з двох або більше листів скла. Відстань між склом задається дистанційною рамкою з металевого сплаву або полімерної композиції. Усередині рамки знаходиться абсорбент – вологопоглинаючий матеріал, який запобігає утворенню конденсату на внутрішній поверхні скла.
Камери заповнюються осушеним повітрям. Іноді замість нього використовується аргон або ксенон, що мають кращі теплоізолюючі властивості.
Однокамерні склопакети забезпечують задовільну теплоізоляцію. Двокамерні – оптимальний варіант для житлових приміщень. Три- і більше — рішення для регіонів з холодним кліматом або підвищеним шумовим навантаженням.