На склопакети припадає 80% загальної площі вікон. Цього аргументу більш ніж достатньо для розуміння того, наскільки велика їхня роль, коли йдеться про тепло- та шумоізоляцію. Перед замовленням вікон обов’язково варто розібратися в наступних питаннях:
- що означає кількість камер склопакету?
- що таке енергозберігаючий склопакет?
- що таке звукопоглинаючий склопає?
- який склопакет вибрати?
- хто робить склопакети для вікон?
- з якого скла буде зроблено склопакети для Ваших вікон?
- наскільки якісно та довговічно загерметизовано склопакет?
Ця інформація дійсно важлива, адже розібравшись у ній, Ви легко зможете вибрати потрібний склопакет і не переплачувати за зайве, а головне – Ви зрозумієте різницю як склопакети і не залишитеся обдуреними.
Звертаємо Вашу увагу на те, що склопакет у поширеному значенні цього слова не є кінцевим виробом! Склопакети Steko – це склеєні між собою листи скла, призначені для встановлення в ПВХ профіль, після чого цей виріб стає повноцінним вікном.
Кількість камер склопакета.
Залежно від кількості стекол, розрізняють одно- та двокамерні склопакети.
Однокамерний склопакет складається із двох листів скла по 4мм, які утворюють одну повітряну камеру. Двокамерний склопакет складається із трьох листів скла по 4мм, які утворюють дві повітряні камери.
Часто наші замовники запитують: «…а буває ще більше?», відзначимо, що теоретично можна зробити і більше, але різницю в тепло-і шумоізоляції Ви не відчуєте, а на вартості та вазі конструкції це позначиться значно. Саме з цієї причини, в металопластикові вікна ставлять або однокамерні або двокамерні склопакети. Хочеться наголосити, що кількість камер у склопакеті більшою мірою впливає на показник шумоізоляції.
Енергозберігаючі (енергоефективні) склопакети відрізняються від звичайних склопакетів тим, що мають напилення іонів срібла на внутрішньому склі. Завдяки напиленню, склопакет відбиває тепло назад у приміщення. Енергоефективні склопакети зберігають до 35% тепла, яке втрачають стандартні склопакети, а вартість їх відрізняється від звичайних лише на 15%. Щоб енергозбереження працювало, в камеру склопакета закачується газ аргон (аргон відрізняється високим опором теплопередачі). Газ знаходиться всередині склопакета не під тиском і є абсолютно безпечним для людини (заповнюваність камери газом 95% +-3% для цього використовують спеціальні датчики).
Внутрішнє скло енергозберігаючого склопакета мають температуру на 3-6 градусів вище ніж скло звичайного склопакета. Це значно знижує ризик випадання конденсату.
Який вибрати склопакет?
Правильний вибір склопакетів допоможе отримати найкращі показники тепло- та шумоізоляції, а також заощадити гроші. Вибір склопакета залежить від того, де будуть стояти вікна (житлова кімната в квартирі, кухня в квартирі, балкон у квартирі, вікна в котедж і т.д.). Звичайно, у всіх цих випадках можна просто вибрати все найкраще і тоді точно не помилитеся, але якщо говорити про економію коштів при замовленні вікон варто правильно розставити пріоритети.